marketingowy-harpagan.pl

W branży jubilerskiej znajdziemy dużo koncernów. Jakie cechy łączą ich produkty? Z pewnością surowce, które zużywają do produkcji biżuterii, ale również którymi kamieniami je wykańczają. W tym wpisie skupimy się zdobienia. Skategoryzujemy je i krótko opiszemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – są zazwyczaj robione minii ołowiowej, a jaśniej ze szkła ołowiowego. Styliści nierzadko wykorzystują je w platerowanych wzorach sztucznej biżuterii. Takie szkło generalnie cechuje się wyższym współczynnikiem załamania wiązki światła. Jest także nieznacznie twardsze od tego powszechnego. Głównym producentem tego surowca pozostaje zachodnia marka Elements Swarovski.

Cyrkonia |to} następny często wykorzystywany kamień. Kamień ten tworzy się w pełni syntetycznie. Jest bardzo krucha, co więcej można ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży jubilerskiej sama cyrkonia znany jest krótko, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, największą zaletą jest atrakcyjna wartość.

Szlachetne Kamienie są to najbardziej wartościowe spośród dodatków wykańczających biżuterię. Wyróżniamy ich w naturze całkiem sporo. Jednak teraz zawęzimy się na najważniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa wersja berylu. Dla mniej obeznanych, jest on oliwkowy. Cieszy się popularnością złotników, ale także kolekcjonerów. Jest bardzo gęsty oraz kruchy.

Rubiny pozostają prawie najcenniejszym kamieniem szlachetnym, ale także przynależą do grupy korundu. Słynnąe swojej gęstości, najpopularniejsze rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach często można zaobserwować głębię kolorystycznej tonacji.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są bardzo popularne w branży złotniczej. Identycznie jak szafiry należą do grupy korundów. Zazwyczaj są granatowe. Duża liczba producentów produkuje go chemicznie.

Diamenty na ich temat można pisać stosunkowo krótko. Są najtwardsze z ziemskich minerałów i zarazem najcenniejsze.

Wymieniliśmy najczęstsze materiały stosowane do upiększania biżuterii. Jednak, że znamy ich świecie znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan